Ashtanga vinyasa jooga (veebiülekanne)

Ashtanga vinyasa jooga (veebiülekanne)

Hind:

8€

Kestvus:

1,45min

Aeg:

Esmapäeviti ja neljapäeviti kell 13:00 - 14:45

Juhendaja:

Sisu:

Online LIVE Asthanga vinyasa jooga
Esmaspäev ja neljapäev 13.00 - 14.45
Juhendab Regina Herodes

Jätkame tundidega ONLINE ZOOMis: LIVE - FORMAADIS.
Treeningtundidega saad ühineda zoom - lingi kaudu, mille saadan. Oluline on registreerimine, võid seda teha nii TAO Keskuse lehel kui ka meili teel, kirjutades otse regina.onlinestudio@gmail.com
Registreerunutele saadan lingi, klikka sellel ja oledki minu loodud hoitud ruumis.
Oled väga teretulnud! Hingamine 25´ ja Asthanga joogal on sama link.

Ashtanga vinyasa tund toimub esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 13.00 ja alustame pranajaamadega (hingamine 25´), kuid see on üks tervik.
Ashtanga vinyasa jooga on hatha jooga dünaamiline vorm. Tunnis on väga oluline hingamine, nii nimetatakse Ashtanga joogat hingamise joogaks (The Yoga of Breath). Kogu tunni vältel on ujjayi hingamine, mis aitab minna liikumise-meditatsiooni ning aitab vabastada keha toksiinidest, nii toetad oma immuunsüsteemi. Asanad on mõnes mõttes nagu rongid, nad tulevad ja lähevad, kuid hingamine läbib ideaalis kogu tundi.
Tunnis on Ashtanga esimese seeria asanad, kuid aeg-ajalt võtab õpetaja ka teise seeria asanaid juurde. Kordame üle ka ABC, et kui Sul ka kogemust ei ole, astu julgelt virtuaalselt treeningsaalist sisse ja õpetaja toetab Sind Sinu teel. Regina tunnid on seni olnud isiklikud ja ta on seadnud sihiks kõrge kvaliteedi ning personaalse lähenemise.
Kõikides liikumistundides, aga eriti Ashtanga vinyasa jooga tunnis, on väga oluline kuulata oma keha ja teha asanasid vastavalt enesetundele, liikuvusele ja tervislikule seisundile ja valida sobiv amplituut.
Oluline on meeles pidada, et kõike ei pea kaasa tegema.

Oleme teekonnal erinevatel kaugustel: me ei pea minema üle piiri ega ka end liigselt tagasi hoidma, kui end hästi tunnetad. Oluline on olla kohal ja iga päev märgata, mida Sinu keha räägib. Kuid kui alustad, siis pigem hoia end tagasi ja tee väiksemate ulatustega- tasa sõuad, kaugele jõuad.

Juhul, kui Sul pole lõunapausil võimalust nii kauaks töölt eemale jääda, võid lahkuda kokkuleppel ka zoom - kohtumiselt veidi varem ja õpetaja näitab Sulle lõpuasendid (enne või pärast tundi). Kuigi tegemist on juhendatud tunniga, siis kes soovib, võib tulla ja teha ka Mysore-stiilis kaasa. Tunnid sobivad edasijõudnutele- nii meestele kui naistele, kuid oodatud on ka algajad, kes teadlikult valivad omas tempos edasimineku ega püüa kohe teiste järgi mõõtu võtta. Jooga on isiklik praktika!

Traditsiooniline Ashtanga vinyasa jooga on hatha jooga dünaamiline vorm, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is asuvas Ashtanga Jooga Teaduslikus Instituudis (Ashtanga Yoga Research institute). Regina tund on välja kasvanud Asthanga Monkey jooga koolkonnast.
Ashtanga vinyasa jooga eripära seisneb eri asendite ehk asanate ühendamises vinyasa süsteemiga.
Vinyasa tähendab hingamise ja liigutuste sünkroniseerimist.
Selline tegevus tõstab kehatemperatuuri; lihased ja siseorganid puhastuvad ning jääkained väljuvad kehast. Selle tulemusena paraneb vereringe, suureneb painduvus, keha muutub tugevamaks ning meel rahulikuks ja keskendunuks.
Pideva harjutamisega suureneb teadlikkus omaenda kehast, meelest ja vaimust, Ashtanga jooga harjutus on nii füüsiline kui ka meditatiivne. Ennekõike see ongi hingamis-ja meditatsiooniharjutus, painduva keha saad boonuseks.
TAO keskuse tund on välja kasvanud Ashtanga Monkey Jooga koolkonna alt, see põhineb traditsioonilisel Ashtanga vinyasa jooga süsteemil, kuid arvestab tänapäeva inimese kehaliste ning ajaressursi vajadusega. Selle joogasuuna alusepanija Jocke Salokorpi eesmärgiks on õpetada inimestele kasutama Ashtanga jooga harjutusi kui mitmekülgset tööriista ning mitte kinni jääma jäikadesse traditsioonilistesse reeglitesse. Iga inimene on erinev ja nii on seda ka tema vajadused.

Sellest lähtuvalt on painutatud traditsioonilise jooga reegleid, et iga joogahuviline saaks keskenduda just teda toetavatele liigutustele - harjutuse seeriale.
NB! Patanjali kirjeldas oma teoses 8-harulist jooga teed ehk Asthanga joogat, mis koosneb 8 osast, mis on kõik võrdselt tähtsad : 1. Yama 2. Niyama 3. Asana-asend 4. Pranajaama- elujõu kontrollimine läbi hingamise eri tehnikate 5. Partyahara 6. Dharana 7. Dhyana 8. Samadhi. Oluline on teada, et kuigi need alused kehtivad iga joogastiili puhul, siis Asthanga jooga mõiste esineb kahes kontekstis, mille vahele ei saa panna võrdusmärki. Nimelt on traditsiooniline Ashtanga vinyasa jooga hatha jooga dünaamiline vorm, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is ning see ei ole 100% sama, mida kirjeldab Patanjali sama mõiste all. Siiski jooga on jooga ja tunni nimeks võiks seega panna lihtsalt jooga.

Tunniga alustame 13.00. Võimalusel tule ja tee kaasa mõlemad : nii hingamine (pranajaamad) kui ka Asthanga vinyasa jooga, sest see on üks tervik! Zoom-ruumi avan 10 min enne algust, et tule ja räägime.

Teiste Regina Online tundide ENERGIAVAHETUS!
(Asthanga jooga, Hatha jooga, Shindo ja tantsu tunnid)
Esimesed kolm treeningut TASUTA
1x pääse 10 € (või vähem/ või rohkem)
Osaleja saab lähtuvalt oma soovist ja majanduslikest võimalustest tasuda rohkem või vähem. Et kel raskemad ajad, ei jääks ukse taha, ja kes soovib õpetajat enam toetada, on ka see võimalus. Treeningute eest palun kanne teha Regina Herodese ettevõtluskontole LHV EE397700771004273379.
1x laste tunni pääse 8 € (või vähem/ või rohkem)
5 x kaart 35 €
10 x kaart 65 €
Piiramatu kuukaart (eriolukorra soodus ) 40 €
Piiramatu kuukaart lastele (eriolukorra soodus) 25 €

Eratreening (individuaaltund) ja konsultatsioon 40 € või vastavalt Sinu võimalustele.
Kui Sulle meeldib minu töö, stiil ning Sinu sissetulekud jätkuvad ja Sa saad ning soovid panustada, olen väga tänulik, panusta nii palju, kui soovid!
Õpetaja toetab ise!
Projekti käivitumise puhul on aprilli- august (kaasa arvatud) väikeettevõtjatele, üksikemadele soodustus minu tundides -50% (5.- eur kord). Kood- "Koos läbi"!
Seda võivad kasutada ka teised, kes seda vajavad ja soovivad, tule räägi! Kuukaart seega vastavalt neile – 50 % 20.- eur/ kuu.

Kes soovib õpetajat toetada?

Ettevõtluskontolt lähevad iga kande puhul maksud kohe maha, minu erakontolt maksud maha ei lähe, kuid ma ei saa seda kontot kasutada tundide ja trennide läbiviimiseks, aga kui soovid lihtsalt toetada minu tegemisi, on teretulnud annetused ka erakontole EE622200001107072202 REGINA HERODES Swedbank.

Üldinfo:
Registreerumine on vajalik ja toimub kas TAO Keskuse kodulehe kaudu või kirjutades otse regina.onlinestudio@gmail.com
Selga palun panna liikumist võimaldavad riided.
Soovi korral võta lähedale käterätik, veepudel ja taastumiseks plaani endale üks tervislik amps. Treeningutele zoom-ruumi saab kohale 10 minutit enne algust ja õpetaja saadab lingi.
Kutsu mind külla on-line!
Võin teha tunni spetsiaalselt Sinu seltskonnale: nii suurtele kui väikestele, külalisõpetajana oma sünnipäevale või üritusele! Mina loon ruumi!
Lisaks on võimalus panna endale aeg kirja eratundi ning konsultatsioonile.

Juhendaja Regina Herodes
regina.onlinestudio@gmail.com
Tel: +372 5500995 (vastan võimaluse korral)

Registreerimine

Valige sobiv aeg ja lisage andmed