Merike Villard

Merike on rändaja, kes armastab Jaapanit, Jaapani kultuuri ja keelt, iseendaga olemist ja loodusega ühekssaamist. Shikoku saar Jaapanis on tema armastus ja teine kodu. Need tunded ja kogemused said suvehakul ka raamatuks kirjutatud.

Oma teadlikku teekonda alustas ta Kundalini joogaga 2009. aastal ning lõpetas joogaõpetajana rahvusvahelise Karam Kriya kooli 2013. aastal Inglismaal. Vahepealne elu on teda rikastanud hiina meditsiini, hiina võimlemise (qi gong) ja hiina massaaži (tui na) tarkusega. On läbinud ka Reiki koolituse ja saanud teadmised Taani tervendavast valuravi meetodist, AcuNova. 2016. aastal lõpetas lastejooga kursuse USA-s, Kalifornias.

Alates 2015. aastast on Merike pühendanud end rohkem Jaapani tervendusteraapiate maailmale (shindo, sonkyo, jutampo, jomon, shiki, moksa taimeravi meetod). Töötab Confido Erameditsiinikeskuses Jaapani Shindo terapeut-massööri ja Shiki terapeut-massöörina ning juhendab Shindo venitustunde. On raamatu „Värav hingede maailma. Ichi-go ichi-e ???? Hetk, mis iial ei kordu“ autor.

Merike võtab igat hetke kui väärtuslikku kingitust, ka kõiki inimesi, kes ta ellu tulevad. On kaasteeliseks ja toetajaks neile, kes julgevad iseendasse vaadata ja on valinud teadlikult elamise teekonna.