Isad sünnitustoas. Kuidas sünnitajat toetada?

Pealkiri:

Isad sünnitustoas. Kuidas sünnitajat toetada?


Hind:

25 €

Kestvus:

ca 2,5 h


Aeg:

21.oktoober kell 14.15-17


Juhendaja:


Sisu:

OSALEDA VÕIB NII ÜKSI, KUI  KOOS MEHEGA/TUGIISIKUGA!
Juhendab: pikaaegse kogemusega doula-sünnitoetaja Riinu Verlin.
Töötoa osalustasu: üksi tulles 25€ (sellest 5€ ettemaks). Koos kaaslasega kahekesi tulles on osalustasu teile kokku 35€ (sellest 5€ ettemaksuna).
Ettemaks palume kanda A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus: "lapseootel" ja kuupäev, millise töötoa eest tasud ettemaksu. Aitäh!


Tänapäeval on isa osalemine oma lapse sünnil oodatav ja tavaline.
Siiski jääb paljudele tulevastele isadele hämaraks, mida isalt sünnitustoas oodatakse? Tihtipeale ei oska sellele vastata naine isegi. :) Töötoas tahamegi vastust otsida paljude isade küsimusele eelseisva suursündmuse ees: "Mida ma seal teen?" Kuidas saab isa oma naist sünniprotsessis toetada ja aidata? Mida teha ja kuidas olla ja mida kindlasti mitte teha?

Kava:
Algus 14:15
Loengu osa: Arutame läbi sünniprotsessi ja sünnitusel ette tulevad karid, naiste ootused oma turvaisikule ja meeste võimalused sünnitustoas end mugavalt ja kohalolevana tunda. Räägime ka läbi, kuidas leida ennast hetkel kui beebi sünnib ja kuidas toetada ema peale sünnitust?
Teepaus kl 15:45-16:00
Praktiline osa: teeme läbi pingeid leevendavad massaazivõtted ja valutustamispunktid ja proovime võimalikke loomulikke sünnitusasendeid, milles tugiisik saab naist aidata.
Lõpp 17:00